Yandex
Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal Medya Uzmanlığı

Son 10 yılda internet kullanıcı sayısı büyük bir artış yaşamıştır. Bu artış ile birlikte yepyeni uygulamalar, siteler, çevrim içi konuşma siteleri meydana çıkmaya başlamıştır. İnternetin daha popüler hale gelmesi ile birlikte sosyal medya adı verilen insanların buluşma platformu oluşturulmuştur. Bu meydana gelme ile birlikte kullanıcı sayısı günden güne artmış ve daha yeni şeyler üretilmeye çalışılmıştır.

Kullanıcı sayısı arttıkça yeni platformlar, yeni platformların sayısı arttıkça da kullanıcı sayısı artmıştır. Günümüzde yaş fark etmeden milyonlarca insan herhangi bir sosyal medya platformuna üyedir ve düzenli olarak kullanmaktadır. Sosyal medya günümüzde birçok farklı amaçla kullanılan, kullanılabilen bir platformdur ve günden güne de değerlenmektedir.

Sosyal Medya Çeşitleri
Sosyal Medya Çeşitleri

Günümüz teknoloji devrinde sosyal medya kullanıcı sayısı çok fazladır ve bu sayı günden güne sürekli artmaktadır. İstatistiklere göre bugüne kadar herhangi bir azalma hiç yaşanmadı ve yaşanılacağı da düşünülmüyor. Çok fazla kullanıcı varlığı sebebiyle insanlar sürekli olarak yeni bir sosyal medya platformu sunuyorlar. Ve gariptir ki hepsinin mutlaka kullanıcısı var oluyor. Teknoloji insanların arasına çok girdiği ve artık insanların herhangi bir duyu organı durumuna geldiği için sürekli çeşitlenmektedir. En çok kullanılan sosyal medya ortamları pek değişiklik göstermemektedir. Sosyal medya çeşidi arttıkça sosyal ortamlarda iletişim de artmakta ve yeni yeni meslek çıkışlarına da sebep olmaktadır bu durum.

Sosyal Medya Avantajları
Sosyal Medya Avantajları

Sosyal medya kullanımının dezavantajları da avantajları da bulunmaktadır. En çok iletişim bakımından avantajları bulunmaktadır bu sosyal medya platformlarının. Sosyal medya uzun yıllardır görüşülemeyen insanlara ulaşmaya büyük oranda yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra çevremizdeki, tanıdığımız bütün insanlardan haberdar olabiliyor, neler yaşamışlar görebiliyoruz. Kötü herhangi bir olay yaşadıkları zaman bile haberimiz olabiliyor. Bunun yanı sıra bütün dünyadan bir şekilde haberdar olunabiliyor. Sosyal medya sayesinde iyi kötü ne varsa her şeyden haber alabiliyor ve de sevdiğimiz, sevmediğimiz herkesten bilgi alabiliyor ve de her şeyden haberdar alabiliyoruz. Avantajları çoğunlukla hatta sadece iletişim yönünden çok fazla bulunmaktadır. Reklamlar verilebiliyor, satışlar yapılabiliyor ve istediğimiz herhangi bir konuda çok fazla insana ulaşabiliyoruz.

Sosyal Medyanın Getirdikleri
Sosyal Medyanın Getirdikleri

Hayatımıza bir şekilde giren her şey bize kendi gelişiyle birlikte başka şeyler de getirmektedir. Örneğin sosyal medya hayatımıza birçok yeni kelime, yeni terim getirdi ve bu terimler bizim hayatımızın bir parçası haline geldiler. Sosyal medya ayrıca hayatımıza birçok yeni meslek katmıştır. Bu meslek dalları şimdilerde çok revaçta olan mesleklerdir ve hatta geleceğin mesleği listelerinde mutlaka bulunmaktadırlar. Sosyal medya hayatımızda bulunan e-ticarete karşı bakış açısını da değiştirmiştir. Sosyal medya üzerinden reklamlar ve tanıtımlar ile insanlar ticaret yapabilmekte ve e-ticaret hayatımıza çok büyük adımlarla basmış ve kalıcılığı sağlayabilmiştir. Sosyal medya hayatımıza birçok şey katmıştır biz sadece birkaç örnek verebiliyoruz size.

Sosyal Medya ve Gelecek
Sosyal Medya ve Gelecek

Sosyal medya uygulamaları ve sosyal medya platformları uzun yıllardır hayatımızdadır ve hayatımızda önemli bir yer almış vaziyettedir. Ve araştırmalar gösteriyor ki bu durum pek değişeceğe benzemiyor. Çünkü çok fazla kullanıcı var ve insanlar artık bağımlılık derecesinde sosyal medya kullanmaktadır. Bu durum geleceğe de bu şekilde yansıyacak ve hatta hayatlarımızın daha çok içine girecek gibi durmaktadır. Sosyal medyanın hayatımıza soktuğu meslek gruplarına bakıldığı zaman geleceğin meslekleri olarak da hala adından söz ettirmektedir. Durum öyle gösteriyor ki, sosyal medya hayatımızda hep kalıcı bir durumda olacak. Ve sosyal medya sürekli kendini yenileyecek ve daha da ileriye taşıyacaktır.


BLOG